طرح جابر پایه سوم دبستان رفتار جیرجیرک ها در یک محیط بسته

طرح جابر پایه سوم دبستان رفتار جیرجیرک ها در یک محیط بسته

فرمت فایل ورد و قابل ویرایش

تعداد صفحات مندرج در توضیحات فایل

طرح جابر پایه سوم دبستان رفتار جیرجیرک ها در یک محیط بسته؟

این مجموعه شامل:

پوستر های طرح جابربن حیان در مورد رفتار جیرجیرک ها در یک محیط بسته؟
تابلوی نمایش طرح جابربن حیان  در مورد رفتار جیرجیرک ها در یک محیط بسته؟
عکس جابربن حیان در مورد رفتار جیرجیرک ها در یک محیط بسته؟
مطالب علمی آموزشی در باره طرح جابربن حیان رفتار جیرجیرک ها در یک محیط بسته؟
این مستندات عنوان شده بر طبق آخرین بخش نامه طرح جابر می باشد.
قسمتی از طرح جابر پایه سوم دبستان رفتار جیرجیرک ها در یک محیط بسته؟
جیرجیرک:
این حشره بزرگ شیره خوار دارای بلندترین طول عمر را نسبت به هر حشره دیگر می باشد او زندگی را به صورت پوره زیرزمینی آغاز می کند و از ریشه گیاهان استفاده می کند بعد از دقیقا” ۱۳ یا ۱۷ سال به سطح زمین می آید و به سن بلوغ می رسد تمام جیر جیرکها در یک محل به طور همزمان به سن بلوغ می رسند.
زندگی جیر جیرک
جیر جیرک یک روزه آمریکای شمالی یکی از عجیب ترین چرخه های زندگی را در میان بچه حشره های دیگر دارد او بیشتر زندگیش را در زیر زمین می گذراند و از شیره ریشه گیاهان تغذیه می کند همه جیر جیرکهای یک منطقه در هر ۱۳ یا ۱۷ سال به طور همزمان به سن بلوغ می رسند به سطح زمین می آیند جفت گیری می کنند تخم می گذارند و بعد می میرند.

انواع جیر جیرک
نوع دیگری ازجیر جیرک٬ جیرجیرک زیر زمینی است.برخلاف جیرجیرکهای دیگر این حشره بیشتر عمر خود را در زیر زمین می گذراند. این جرجیرک مثل موشها دارای پاهای پهن ونیرومندی در جلو بدنشان می باشند که آنها را قادر می سازد در زیر زمین تونل درست کنند.

به دلیل آنکه در سوراخهای زیر زمینی زندگی می کنند بوسیله قطعات دهانی سازگار یافته شان که مثل قیچی عمل میکند ریشه درختان را قطع و از آنها تغذیه می کنند. جیرجیرک زیر زمینی بالغ دارای بالهای کوچک بوده و فقط میتواند فاصله کوتاهی را پرواز کند.

محل زندگی جیر جیرک
این حشره در تمام قاره ها وجود دارد،بعضی از آنها در داخل منازل زندگی می کنند.و چون به گرما علاقه دارند،بیشتر در نزدیک اجاقها و بخاری ها و کفپوش ها پنهان می شوند.

نژاد جیر جیرک
بعضی از جیر جیرک ها زرد مایل به خاکستر و نوعی هم سیاه هستند.جیرجیرک گوشهای حساسی دارد که بر روی پاهای عقب آن واقع شده است. این حشره شاخک های بلندی دارد چون دو پای عقب آن بلندتر است،جست و خیز بلندی دارد.

 

اطلاعات اضافی درباره این طرح جابربن حیان پایه سوم دبستان رفتار جیرجیرک ها در یک محیط بسته؟:
این پروژه به صورت کامل و آماده پرینت توسط دانش آموزان و معلمین و آموزگاران گرامی می باشد. تمامی فایل های این مجموعه قابل ویرایش و در قالب ورد (Word)  می باشند.

طرح جابربن حیان چیست؟
انواع پروژه های علمی طرح جابربن حیان در پنج زمینه اجرا می شود که جزئیات ، روش و نمونه بهترین تزیین این طرح های آموزش و پرورش در مدارس را در ادامه این مطلب و بقیه آن ها در دسته بندی طرح جابربن حیان می توانید ببینید.

لینک دانلود:

طرح جابر پایه سوم دبستان رفتار جیرجیرک ها در یک محیط بسته

طرح جابر پایه سوم دبستان رفتار جیرجیرک ها در یک محیط بسته

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *